BPM Core je prvi aparat za merenje pritiska na svetu koji kombinuje EKG i digitalni stetoskop, a razvijen je uz pomoć kardiologa dve
najveće bolnice u Parizu.


BPM Core je prvi aparat za merenje pritiska na svetu koji kombinuje EKG i digitalni stetoskop, a razvijen je uz pomoć kardiologa dve
najveće bolnice u Parizu.
Za analizu sva tri parametra dovoljno je da pritisnite samo jedno dugme. Rezultati se automatski prikazuju na BPM Core aparatu, uz istovremeno prosleđivanje na besplatnu mobilnu aplikaciju Health Mate.
BPM Core pruža klinički precizne rezultate sistolnog i dijastolnog krvnog pritiska. Redovnim merenjem krvnog pritiska u kućnim uslovima, ovaj uređaj može da pomogne u prevenciji „sindroma belog mantila“, otkrivanju hipertenzije, te da pruži uvid u noćnu hipertenziju.
Prema preporukama Evropskog udruženja za hipertenziju, vrednosti krvnog pritiska označene su različitim bojama na ekranu BPM Core uređaja – u zavisnosti od toga da li pripadaju opsegu normalnog, sniženog ili povišenog krvnog pritiska.
U Srbiji svaka druga osoba ima povišen krvni pritisak, a samo 33,9% ima postavljenu dijagnozu i uzima terapiju.
BPM Core pomoću tri elektrode beleži EKG zapis, koji se prikazuje na aparatu i na mobilnoj aplikaciji. Podaci o detekciji atrijalne fibrilacije, ozbiljnog poremćaja srčanog ritma, biće prikazani na Health Mate aplikaciji.
Svaka četvrta osoba starosti preko 40 godina će razviti atrijalnu fibrilaciju
Atrijalna fibrilacija je najčešća aritmija u kliničkoj praksi, koja je udružena sa povećanim rizikom od moždanog udara, srčane insuficijencije i opšteg mortaliteta, naročito kod žena.
Digitalni stetoskop na manžetni BPM Core uređaja uz pomoć senzora može precizno detektovati specifične zvuke koji ukazuju na poremećaje otvaranja i zatvaranja srčanih zalistaka. Osobe sa visokim krvnim pritiskom imaju povećan rizik za razvoj valvularnih bolesti srca.
Valvularne bolesti srca često ostaju nedijagnostikovane, i kao takve mogu dovesti do srčane insuficijencije i potrebe za hirurškom intervencijom.
BPM Core aparat omogućuje praćenje efikasnosti terapije i redovne kontrole u udobnosti doma, a sa pametnog telefona rezultate merenja možete poslati svom lekaru u samo par koraka.
Neželjenu reakciju na medicinsko sredstvo možete prijaviti popunjavanjem obrazca, putem linka https://www.alims.gov.rs/medicinska-sredstva/prijava-nezeljene-reakcije-na-medicinsko-sredstvo/, putem telefona ALIMS-a: 011/3951-158 ili pozivom odgovornog lica za farmakovigilancu kompanije eKlinika Solutions d.o.o. Beograd: 064 86 49 657.